Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wągry  (Przeczytany 9184 razy)
smutasek31
Gość
« : 08, Luty, 2008, 02:19:29 »

Witam!Mam bardzo dużo wągrów i zaskórników byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy,ale zbyt duzych rezultatów nie widze,może zaskórników jest mniej.Chodziłam również do dermatologa,ale wszystko co mi przepisała Pani dermatolog strasznie wysuszało mi skóre i szczerze mówiac również nie pomagało.Nie wiem co mam  robic próbowałam już wszystkiego,myśle teraz nad jakimiś zabiegami słyszałam,że peeling glikolowy jest bardzo dobry tylko,że nie wiem czy warto.Jeśli mogłaby mi Pani jakoś pomóc będę bardzo wdzięczna.Jeśli zna Pani jakieś inne sposoby na walke z tymi okropnymi wągrami to proszę o ich podanie.Dziękuję:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Karolina
Gość
« Odpowiedz #1 : 09, Luty, 2008, 12:36:01 »

Witam! 
Oprócz preparatów polecanych przez dermatologów istnieją jeszcze mechaniczne sposoby pozbycia się zaskórników. Polecam mniej inwazyjny peeling kawitacyjny, który oczyszcza skórę eliminując martwy naskórek i zanieczyszczenia. Bezboleśnie
i dokładnie czyści skórę usuwają wydzielinę zalegającą w porach skórnych. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia w tym wągry i martwe komórki skóry. Uwalnia zanieczyszczone pory od nadmiaru zalegających substancji toksycznych i bakterii działając sterylizująco i pobudzająco na skórę. Zamyka pory i daje efekt wygładzenia i odświeżenia cery. Zabieg trwa  około 40-45 minut i dla uzyskania pożądanych efektów zalecany jest 1 zabieg tygodniowo przez 4-6 tygodni. Przeciwwskazaniem do peelingu kawitacyjnego jest ciąża i wszelkie choroby nowotworowe.

Kolejnym sposobem jest chemiczne oczyszczanie skóry (złuszczanie) przy użyciu peelingu
kwasem glikolowym. Kw. glikolowy łatwo i dokładnie penetruje warstwy skóry, nie powodując silnej reakcji zapalnej. Ma wielorakie zastosowanie. przeznaczony jest do każdego typu cery ale ze szczególnym wskazanie do cery łojotokowej. W wyraźny sposób wygładza skórę i zmniejsza łojotok. Eliminuje zaskórniki i zapobiega ich tworzeniu się. Poprawia koloryt i nawilżenie skóry.

Jest jeszcze peeling azjatycki (nie chemiczny), który głęboko złuszcza naskórek. Doje dobre efekty w przypadku cery łojotokowej, tłustej z tendencją do tworzenia się zaskórników. Jest bardziej inwazyjnym peelingiem niż kwas glikolowy. mimo baraku substancji chemicznych (wyłącznie naturalne składniki ziołowe) skóra po zabiegu jest mocno podrażniona, napięta i zaróżowiona. Taki peeling można wykonać tylko raz w miesiącu i to najlepiej wczesną wiosną lub jesienią. Peeling azjatycki prawie całkowicie redukuje powstawanie zaskórników. Nie powinno się go stosować u osób ze skórą alergiczną i rozszerzonymi naczynkami. Nie jest wskazany także w przypadku trądziku różowatego i ciąży.
Niestety każda skóra jest inna i inaczej reaguje na zabiegi. Trudno przewidzieć jakie będą efekty i ile zabiegów trzeba będzie przeprowadzić! Trzeba skonsultować się z kosmetyczką lub dermatologiem i wybrać najodpowiedniejszą metodę i wypróbować jej skuteczność!
Pozdrawiam

KaF
Gość
« Odpowiedz #2 : 13, Luty, 2008, 10:12:40 »

Można także spróbować preparatów z serii Vichy Normaderm - zwłaszcza tonik i żel-peeling do mycia twarzy, który jest delikatny i nadaje się do codziennego stosowania. na pewno pomogą w codziennej pielęgnacji cery ze skłonnościami do zaskórników.
Pozdrawiam
koliberek
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 14, Sierpień, 2008, 01:28:02 »

A ile mniej więcej kosztuje ten Peeling azjatycki ? Co?
ślicznotka
Gość
« Odpowiedz #4 : 18, Sierpień, 2008, 01:35:40 »

serii vichy normaderm nie polecam, poniewaz tonik zawiera alkohol. Aby nie wysuszac skory powinnas wybierac kosmetyki bez alkoholu.
Oczyszczanie nie zawsze jest najlepszym sposobem waliki z wągami. Może ono podrażniać i uszkadzać skórę, co tylko pogarsza sytuację. spróbuj stosaowac 1- 2 razy w tygodniu peeling enzymatyczny i maseczkę ocyszczającą. A jeśli chodzi o kosmetyki do codziennej pielęgnacji, możesz przetestowac nową serię dr. ireny eris under20
kosmet
Użytkownicy
Użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : 18, Sierpień, 2008, 01:59:11 »

A ile mniej więcej kosztuje ten Peeling azjatycki ? Co?

W dobrym salonie kosmetycznym lub u dermatologa taki zabieg kosztuje około 300-400 złotych. W zależności od stanu skóry kosmetyczka lub lekarz dobiera odpowiednią ilość zabiegów, które muszą zostać wykonane w odpowiednich odstępach czasu.
Do takich zabiegów najlepiej wybierać dobrych lekarzy lub sprawdzone gabinety kosmetyczne!!!

pozdrawiam
koliberek
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : 25, Sierpień, 2008, 07:23:31 »

Jakich kosmetyków używać, aby jak najszybciej pozbyć się zaskórników? Co? Chodzi mi o konkretne nazwy. Bo przyznam szczerze że ja mam z nimi straszny problem. Używałam już peelingów i toników głęboko oczyszczających, ale one zamiast mi pomóc to do jeszcze gorszego stanu doprowadzały moją skórę. Była ona potem przesuszona a później wyskakiwały mi krosty.
kin74
Użytkownik
**

« Odpowiedz #7 : 17, Lipiec, 2009, 01:19:02 »

Peeling kawitacyjny by dużo pomógł. Oczyszcza on skórę również z zaskórników. Wykonany w serii może ładnie wyprowadzić skórę. Seria 5 zabiegów to minimum i warto kontynuować później 1 raz w miesiącu. Polecam
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
Skocz do: